Purda Wielka - email: kontakt@purdawielka.pl

Wójt ma genialny pomysł! To taka zemsta?

Bardzo ciekawi jesteśmy ile wójt PKP jest w stanie zaoszczędzić w skali roku na tej „mądrej” zmianie? Przeczytaliśmy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy, że wójt PKP podejmuje „mądre” decyzje ( to chyba tylko taki żarcik?) i dlatego oczekujemy, że na najbliższej sesji wójt przedstawi dokładne wyliczenie oszczędności.

Dotychczas, wójt prezentuje tylko jakieś mgliste informacje tzn. twierdzi, że zaoszczędzi np. organizując wspólne dowozy dzieci do szkoły i przedszkola??? Dziwi nas to, że wójt jeszcze się nie zorientował po roku sprawowania funkcji, że takie dowozy organizowane są od kilkunastu lat. Podobnie wygląda planowana oszczędność na obsłudze ekonomiczno-administracyjnej. Żadna z placówek oświatowych nie prowadzi od 1992r. własnej księgowości, zajmują się tym pracownice Urzędu Gminy i dalej, nawet po połączeniu placówek te same osoby będą prowadziły obsługę księgową, więc tu również wójt PKP nie zaoszczędzi. Następny argument wójta, to możliwość pozyskania środków na rozbudowę placówek- tego, to nawet nie komentujemy. Kto widział w ostatnim roku duże pieniądze, które wójt pozyskał dla Purdy?  Niestety w ostatnim roku wydawano pieniądze społeczne, na festyny, festyny i jeszcze festyny. „Sztandarowe” inwestycje wójta PKP prezentowaliśmy w drugim numerze ECHA PURDY. Kolejny argument wójta to sprawne zarządzanie placówkami. Jeśli ma to być taki styl zarządzania, jaki prezentuje wójt PKP to „dziękujemy”.

„Panu również już dziękujemy”!!!!!

W tym miejscu musimy dodać, że Szkoła Podstawowa w Purdzie realizuje swoje zadania edukacyjne w trzech budynkach, jeden z budynków szkoły mieści się w Marcinkowie. Przedszkole to czwarty budynek do Zespołu, połączony z gimnazjum, biblioteką i UG. Kto widzi możliwość zaoszczędzenia?  Na kadrze pedagogicznej- niemożliwe, bo obowiązuje tzw. „siatka godzin” ustalana przez Ministra Edukacji, pracownicy obsługi- ile razy można zabierać osobom najmniej zarabiającym?, ogrzewanie? – 4 budynki oddalone od siebie-niemożliwe, środki czystości, materiały biurowe- też nie. To, po co to wszystko?

A trzeba pamiętać jeszcze o zapowiadanych zmianach w oświacie, które chce wprowadzić partia, która wygrała WYBORY 2015. Czy wójt o tym słyszał?

Wójt PKP okazał się też, po raz kolejny człowiekiem, który składa fałszywe obietnice. Obiecał Pani Grażynie Przasnyskiej – Warmińsko- Mazurskiemu Kuratorowi Oświaty podczas wizyty, którą złożyła Pani Kurator 2 października 2015r., w szkołach i placówkach oświatowych w Gminie Purda, że nie połączy wspomnianych placówek  do końca roku szkolnego ( 24 VI 2016r.).

 No cóż, kolejne kłamstwo!

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z mottem o „ słabych ludziach” na oficjalnym FB Gminy Purda. Tak dobrze pasuje do wójta, że powinien je sobie wydrukować na oficjalnych wizytówkach, żeby OBYWATELE nie mieli wątpliwości.