Purda Wielka - email: kontakt@purdawielka.pl

Czy warto być uczciwym w Purdzie?

Uczciwość? Czy w XXI wieku ma ona znaczenie? Czy można wykazać się tą cechą w okresie pokoju, gdy postawy gdzie naraża się na utratę życia siebie, bliskich, przyjaciół są w Polsce od wielu lat szczęśliwie niepotrzebne. Drodzy Państwo prawość w dzisiejszych czasach odzwierciedlają zupełnie inne zachowania. Polega ona na wywiązywaniu się z danego słowa oraz przestrzeganiu norm moralnych, nawet gdy wielu ludzi tego nie oczekuje lub jest ślepych na otaczające zło. O ile pierwszy warunek jest dość zrozumiały dla większości ludzi, ponieważ określa go prosta zasada wyjęta choćby z Pisma Świętego: "Kłamstwo jest złym nawykiem człowieka i jest ono stale na ustach ludzi źle wychowanych. Lepszy złodziej niż ten, co stale kłamstwem się posługuje, obydwaj zaś zgubę odziedziczą w spadku. Wzgarda zazwyczaj towarzyszy kłamcy, a hańba stale ciąży na nim. " – Syr 20, 24 - 26. Prawda jest taka, że większość z nas ma problem z drugim warunkiem prawości, gdyż nie da się w nim jednoznacznie postawić granicy między dobrem i złem. Świat pędzi do przodu i zaskakuje nas nowymi sposobami krzywdzenia ludzi. Tak więc, każdy z nas zobowiązany jest do wykorzystywania swojego kręgosłupa moralnego oraz współczucia bliźniemu aby być prawym,  a wierzę głęboko, że każdy mieszkaniec Gminy Purda dąży do doskonałości.

Rozejrzyjmy się choćby po naszej okolicy. Ileż okazji do wykazania się uczciwością?! Od czasów rządów Piotra Płoskiego (PSL) co i rusz Wasi sąsiedzi, znajomi, ludzie których od lat mijacie na ulicy tracą pracę. Ludziom, którzy starają się czynić Purdę lepszą rzucane są „kłody pod nogi”, miesza się ich z błotem i rozsiewa o nich fałszywe, szkalujące plotki. Chcieliście uciąć zatrudnienia całych rodzin w Urzędzie Gminy? No i rozejrzyjcie się, kto zajmuje stanowiska. Nowy klan? Nie inny odłam!  Za mało? Jak myślicie, co czują pracownicy GOPSu? Wyobraźcie sobie, znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś, kto zrobi Wam krzywdę może śmiać się Wam w twarz i jeszcze dodatkowo znęcać się nad Wami w pracy.                                                           

 Czy w Gminie Purda opłaca się być uczciwym? Nie, ponieważ od władz Gminy Purda płyną korzyści za lojalność. Ale z drugiej strony czy warto być nieuczciwym w Gminie Purda? Moim zdaniem nie warto, ponieważ każde rządy przeminą, czy popieracie je czy też nie. Przeminą też rządy Płoskiego (PSL), ale wtedy w Purdzie zostaną zgliszcza w postaci złych kontaktów miedzy ludźmi, wtedy ludziom, którzy poszli za opłacalnością, a uczciwość zostawili w tyle, trudno będzie spojrzeć sąsiadom w oczy. Proszę Was zastanówcie się nad tym czy Warto popierać rządy lub być biernym wobec nich, gdy dobrym ludziom, których znacie dzieje się krzywda.

Stokrotka